sobota, 21 września 2013

Help me. Fix me. Save me.


Och, cieszę się, że tu trafiłeś. Nie zniechęcaj się od razu. Poświęć kilka minut, wysłuchaj mnie, może to zmieni Twoje poglądy? Twoje życie? A przy okazji życie innych. Dla Ciebie to tylko kilka minut, ale to właśnie kilka minut może zmienić wszystko.

Usiądź wygodnie i przez chwilę pomyśl, jak wielu ludzi jest na świecie. Niesamowicie wiele, nieprawdaż? Teraz możesz mi wierzyć na słowo, że, co czwarta osoba nie radzi sobie z życiem, co piąta osoba ma depresje, a co siódma myśli samobójcze, które próbuje wcielić w życie.
Okropne, prawda?
Jednak tak właśnie żyjemy. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele ludzi potrzebuje pomocy. Może właśnie Twojej pomocy? Tego nikt nie wie. Ty również się nie dowiesz, jeżeli nie spróbujesz. Jak wiele kosztuje Cię krótka rozmowa? Absolutnie nic, a dla niektórych będzie to coś niesamowitego. Może ocalisz kolejną osobę przed samobójstwem?
Co roku śmiercią samobójczą ginie około czterech do pięciu tysięcy osób, jak donoszą polskie statystyki. Każde z nich jest później z bólem opłakiwane przez bliskich. Jednak jak bardzo zraniony musi być człowiek, żeby podjąć się tak okropnego kroku, jakim jest odebranie sobie najcenniejszego daru na świecie, jakim jest życie? Jak ciężko jest takiej osobie?
Nikt tego nie wie. Jednak pomyśl. Może to właśnie Ty potrafisz załamać statystyki? Może to właśnie Ty ocalisz czyjeś życie? Nikt nie wie, co zgotował dla nas los, dlatego warto pomagać, bo może kiedyś to my spadniemy na samą krawędź i to my będziemy potrzebowali pomocy? Życie bywa okrutne i warto o tym pamiętać, jednak ma ono swoje prawa.

"Jeżeli jesteś dobry, dobro wróci do Ciebie ze zdwojoną siła.
Jednakże jeżeli zło przepełnia Twą duszę, zło zostanie Ci oddane podwójnie."

A teraz zapraszam Cię do obejrzenia krótkiego materiału. Mam nadzieję, że zarówno moje słowa jak i on, odmienią Twoje życie.

Może to akurat Ciebie potrzebują?
Nie bądź obojętny. Nieś pomoc.

Wstaw buton akcji na swojego bloga. Pokaż wszystkim, że warto pomagać.Gdy widzisz, że ktoś jest poniżany - nie stój bezczynnie. Pomóż mu. Nie bój się życia.

Czujesz się samotny? Nie potrafisz poradzić sobie z problemami lub nie potrafisz podjąć najważniejszej w Twoim życiu decyzji? Coś Cię przeraża? Lub po prostu musisz z kimś po rozmawiać?
Nie krępuj się! Jestem z Tobą, dla Ciebie i przy Tobie, zawsze, jeżeli tylko tego chcesz.
Możesz do mnie napisać w każdej chwili, a ja na pewno odpowiem.


people-for-people@o2.pl


Nie musisz się przedstawiać! Możesz być anonimowy. Wybór należy do Ciebie.

10 komentarzy:

 1. Boże oglądając to miałam taką ochotę się rozpłakać.W filmiku jest ukryta cała prawda.
  "I z czystym sumieniem powiedz "jestem idealna/y" jeju to takie prawdziwe.
  Potem zaczęły się pojawiać okropne wyzwiska,okropne rzeczy,których nikt nie chciałby przeczytać.Musiałam powstrzymywać łzy.
  Potem zaczęły pojawiać się sceny z samobójstwami..Poddałam się.Łzy same leciały z oczu.Ale to jest piękne bo ukazałaś prawdę,szczerą,okrutną ale prawdziwą prawdę.Takie filmiki powinny być priorytetem w internecie.Każdy powinien go zobaczyć.Każdy.Bo jedną cechą,która łączy wszystkich ludzi to ból,który rodzi się po zobaczeniu hejtów..Jeju jesteś cudowna..
  Ukazałaś wszystko co byłoby warte obejrzenia.

  +
  Jaka jest piosenka w tle?
  ++
  zapraszam do siebie C:
  http://please-stay-strong.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że wzbudziłam w Tobie takie emocje. :)
   W takim razie zachęcam do rozgłaszania akcji.
   Piosenka to Birdy - People help the people. x

   Usuń
  2. Filmik jaki przedstawiłaś wzruszył mnie doszczętnie.
   Możesz być pewna,że każdy z moich przyjaciół się dowie o tej akcji!:*
   xx

   Usuń
 2. TEN FILMIK mogłabyś wstawić na stronę główną, tak aby wyświetlał się zawsze, i mogłabyś zacząć robić inne filmiki tego typu, lub ogólnie o problemach iwg!

  OdpowiedzUsuń
 3. oczywiście że wstawie do siebie

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo fajny pomysł, jutro wrzucę to na swojego bloga ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Matko, to takie prawdziwe. Na początku byłam smutna "Popatrz w lustro i z czystym sumieniem powiedz 'jestem idealna/y' " Potem, jak zaczęły pojawiać się te wszystkie wyzwiska miałam ochotę się rozpłakać, ale tego nie zrobiłam. Jednak gdy ukazały się sceny samobójstw łzy mimowolnie zaczęły wypływać z moich oczu. Zaraz wstawię buttony na moje blogi i na fb. Wszyscy moi znajomi dowiedzą się o tej akcji, obiecuję Ci to!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten film to cała i bardzo smutna prawda. Znam nawet 1 czy 2 osoby, które mają takie problemy. Między innymi dlatego wstawię to. Cieszę się, że znalazłam się tu, bo może zdołam w ten sposób uratować te osoby od tragicznego końca...

  OdpowiedzUsuń
 7. Co tu mówić. Wzbudziłaś we mnie emocje. Wstawie button. Niech wszyscy wiedzą, że na świecie są jeszcze osoby, które chcą pomóc...

  OdpowiedzUsuń